• Aktualności

     • „Tyle mamy”
      • „Tyle mamy”

      • Od 6-18 marca 2021 r. w Starej Rzeźni będzie można obejrzeć wystawę prac artystycznych uczniów trzech szczecińskich liceów: I, V i IX.

       Młodzi autorzy zapraszają do zapoznania się z ich twórczością: fotografią, malarstwem, grafiką, a nawet literacką.

       Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 6 marca 2021 r. o godz. 17.00.

     • Tegoroczna TALENTOWNIA dobiegła końca!
      • Tegoroczna TALENTOWNIA dobiegła końca!

      • Z całego serca dziękujemy Wam drodzy Uczestnicy za danie nam możliwości podziwiania Waszych umiejętności i czerpania z nich inspiracji. Włożyliście wiele wysiłku w stworzenie filmików i prezentacji, a przede wszystkim mieliście chęć i odwagę podzielić się z całą społecznością szkolną tym, co dla Was ważne- BARDZO TO DOCENIAMY I JESTEŚMY Z WAS DUMNI! Mamy nadzieję, że wrócicie do nas za rok, a za Wami ruszą nowi adepci naszej dziewiątkowej plejady talentów. Dziękujemy pięknie naszej Pani Dyrektor, p. Monice Drozd, prawdziwie głównej organizatorce, za ustawiczne wspieranie, motywowanie i umożliwianie realizacji naszej imprezy. Ogromne podziękowania kierujemy oczywiście w kierunku wszystkich osób, bez których tegoroczna wirtualna edycja TALENTOWNI nie mogłaby zaistnieć: p. Konradowi Geislerowi (strona szkoły), p. Wiolecie Morszczyn-Snop (Facebook), p. Renacie Orłowskiej (plakat), p. Małgorzacie Kiełbasie (opieka informatyczna) oraz wszystkim wspierającym nas Wychowawcom klas- BARDZO DZIĘKUJEMY! Mieliście dla nas wiele cierpliwości:-) Dziękujemy również w sposób szczególny wszystkim wspierającym Rodzicom, jesteście naprawdę niezastąpieni.... A zatem spotykamy się za rok :-)! Organizatorzy

     • Aktywne działania klasy 2PC
      • Aktywne działania klasy 2PC

      • Podziękowanie 
       STOWARZYSZENIA RODZICÓW DZIECI CHORYCH NA BIAŁACZKĘ I INNYCH CHOROB NOWOTWOROWYCH
       "Kochani uczniowie ze wspaniałej klasy 2Pc w IX LO - serdecznie dziękujemy w imieniu naszych małych i dużych pacjentów za to, że chciało się Wam w środku pandemii dostrzec potrzeby dzieci, bardzo osamotnionych w tym niełatwym czasie. I że postanowiliście zrobić coś, co osłodzi im codzienność i pozwoli na chwilę wejść w kolorowy świat zabawy. Mamy nadzieję, że dobre serca, które macie, pozostaną zawsze wrażliwe na potrzeby innych.To bardzo budujące widzieć młodych, którzy pomagają "młodszym kolegom" znosić trudy choroby.Dziękujemy bardzo:-)"
       Czytaj dalej...

     • MBO- Młodzieżowy Budżet Obywatelski
      • MBO- Młodzieżowy Budżet Obywatelski

      • Uczniowie!

       Rusza druga edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli macie ciekawe pomysły jak zmienić otoczenie szkoły, poprawić funkcjonowanie np. szkolnego radiowęzła, wyposażyć gabinet lekcyjny itp. stwórzcie projekt takiego przedsięwzięcia.

       Na projekty czekamy od 10 do 22 lutego 2021 r.

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      • Zapraszamy osoby pomysłowe, kreatywne, chcące działać na rzecz szkoły i społeczności uczniowskiej do pracy w Samorządzie Uczniowskim.
       Wybory odbędą się w lutym.
       Prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur do końca stycznia do opiekuna SU p. Małgorzaty Wenz (przez Teams).

      • Matura 2021

      • DEKLARACJA maturalna !!!

       link do strony z aplikacją do wypełniania deklaracji (deklaracja.edu.pl);

       wypełnij uważnie deklarację maturalną;

       wypełnioną deklarację wydrukuj dwustronnie (na jednej kartce) (do drukowania wykorzystaj plik PDF pobrany z aplikacji lub otrzymany mailem);

       dostarcz osobiście podpisaną deklarację do sekretariatu.

        

       KOD SZKOŁY: 326201-1111W 

      • Wolontariat klasy 2GD

      • Klasa 2gd przez tydzień (14.12 – 20.12) zbierała karmę mokrą dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Dzięki zaangażowaniu klasy udało się zebrać dziewięć toreb karmy dla kotów będących pod opieką tej organizacji. Dnia 21. grudnia Wiktoria Muras i Zuzanna Grygorcewicz (zastępczyni gospodarza klasy) udały się do siedziby tego towarzystwa, by przekazać zebraną karmę. Tego samego dnia na stronie facebookowej organizacji pojawił się post z podziękowaniem za pomoc udzieloną zwierzętom.

       Tekst: Zuzanna Grygorcewicz, kl. 2gd

       Autor zdjęć: Jarosław Muras, tata Wiktorii Muras

      • Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „Formule 2021” obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021

      • EGZAMIN USTNY

       I.

       W 2021 r. do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego może przystąpić absolwent, który:

       a. w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną zobowiązany jest przedstawić wynik z części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego,

       lub

       b. zobowiązany jest do przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.

        

       II.

       1.  Absolwenci przekazują informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów  w załączniku 30 (załączniki znajdują się na stronie OKE Poznań) do dyrektora szkoły, której są uczniami lub którą ukończyli (do 8 lutego 2021 r.).

       2. W informacji absolwent uzasadnia konieczność przystąpienia do części ustnej egzaminu oraz dołącza do niej dokumenty poświadczające konieczność przedstawienia wyniku z części ustnej egzaminu maturalnego w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Dokumentem poświadczającym taką konieczność może być np. pismo z danej uczelni, które zdający otrzymał jako potwierdzenie gotowości przyjęcia go na I rok studiów, pod warunkiem uzyskania wyniku również z egzaminu w części ustnej.

        

      • TALENTOWNIA RUSZYŁA!

      • Zapraszamy wszystkich do oglądania materiałów przygotowanych przez naszych uczniów w zakładce "dla rodziców i uczniów". Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Jesteśmy z Was dumni!!!!!

     • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla młodzieży w okresie ferii zimowych
      • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla młodzieży w okresie ferii zimowych

      • W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową okres ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021 może być czasem szczególnie trudnym dla dzieci i młodzieży,
       ze względu na liczne ograniczenia, w szczególności dotyczące kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych. Pracownicy Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Szczecinie
       w ramach realizowania zadań wspierających działania podejmowane w tym czasie w szkołach rejonowych proponują dzieciom i młodzieży możliwość skorzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie porad i konsultacji. Uczniowie ze szkół mających siedzibę w rejonie działania CPP w Szczecinie będą mogli w czasie ferii zimowych,
       tzn. od 4 stycznia 2021 r. do 15 stycznia 2021 r., skorzystać
       z uruchomionej w poradni infolinii.
       W celu uzyskania pomocy w godzinach od 7.30
       do 14.30 od poniedziałku do piątku
       będzie można telefonować pod numer: 91 506 54 65.

       Przypominamy również, że:

       • od 7 grudnia 2020 r. działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy – darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży
       • w związku z pandemią koronawirusa w Dziale Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie został uruchomiony specjalny, darmowy numer telefonu, pod którym psychologowie i terapeuci udzielają wsparcia i porad mieszkańcom miasta; dyżury są prowadzone od poniedziałku do piątku
        w godzinach 8.00-20.00 pod numerem telefonu: 91 464 63 35
       • z powodu ogłoszonej pandemii Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii w Szczecinie oferuje pomoc terapeutyczną pod numerem telefonu: 91 422 60 60 lub w formie online pod adresem e-mail: kontakt@zip.org.pl (www.zip.org.pl).
      • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich

      • Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.

       Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

       Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.

       Znajdź nas #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

       Zamek Królewski w Warszawie
       www.zamek-krolewski.pl

       Zamek Królewski na Wawelu
       www.wawel.krakow.pl

       Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
       www.lazienki-krolewskie.pl

       Muzeum Zamkowe w Malborku
       www.zamek.malbork.pl

       Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
       www.zamek-sandomierz.pl

       Zamek Królewski w Lublinie
       www.mnwl.pl

       Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
       www.muzeum.wieliczka.pl

       Organizatorem projektu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Zamku Lubelskim – Muzeum Narodowe w Lublinie.

      • Mistrzostwa Polski

      • Tomasz Markowski (kl.2gd) & Karolina Piątas podczas Mistrzostw Polski odbywających się 05/06.12.2020r. w Sierpcu awansowali do ścisłego finału zajmując ostatecznie 6 miejsce, otrzymując tym samym najwyższą ogólnopolską kl.tan. A‼️Brawo‼️
       Serdecznie Wam, Waszym trenerom i Rodzicom gratulujemy😍
       Trzymamy kciuki za następne sukcesy👍

       Mistrzostwa i Puchar Zachodniopomorskiego Związku Tańca Sportowego!!!
       ▪︎Pow. 15 B LA - 1 miejsce
       ▪︎Pow. 15 B ST - 2 miejsce
       ▪︎Młodzież Mistrzostwa Województwa LA - 5 miejsce (17 par)
       ▪︎Młodzież Mistrzostwa Województwa ST - 8 miejsce (18 par)
        

     • Świąteczne prezenty klasy 1B
      • Świąteczne prezenty klasy 1B

      • Klasa 1B w ramach akcji Razem na Święta przygotowała i przekazała paczki świąteczne dla podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie. Dzieci otrzymały m.in. gry planszowe, kolorowanki, kredki oraz zestawy kreatywne. Mamy nadzieję, że sprawią one wiele radości obdarowanym dzieciom.

      • Współpraca klasy 3C

      • Klasa 3c podjęła współpracę z kołem wolontariatu Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie, które organizuje zbiórkę produktów żywnościowych i środków higienicznych na rzecz bezdomnych. Bezdomnymi opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, które znajduje się przy ul. Heyki, na Bulwarze Gdańskim.

       Paczka, przygotowana przez klasę 3 c zostanie przekazana do 21.12.2020r.

      • Działania charytatywne klasy 2Pb

      • W ramach akcji "Razem na Święta" klasa 2Pb wsparła finansowo trzy organizacje zajmujące się naszymi braćmi mniejszymi - szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami https://www.facebook.com/TOZSzczecin ; fundację Otwarte Klatki https://www.otwarteklatki.pl/ oraz fundację opiekującą się psimi seniorami https://www.facebook.com/psierociniec/. Chcemy w ten sposób podzielić się dobrem z tymi, którzy poświęcają swój czas i energię na opiekę nad tymi stworzeniami, które najbardziej potrzebują ludzkiej pomocy, szczególnie w tym zimowym czasie...

      • Darowizna klasy 3a

      • W czwartek 16 grudnia 2020 roku, uczniowie klasy 3A przeprowadzili zbiórkę darów dla potrzebujących zwierząt pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla zwierząt. Z tego powodu klasa uznała, że warto by było wspomóc schronisko, które zapewni im odpowiednie warunki do przeżycia, podczas chłodniejszych dni. Wszystko odbyło się zgodnie z panującymi obostrzeniami. Uczniowie z wielką chęcią przygotowali karmy dla psów i kotów, które następnie zostały przekazane schronisku.
       Tekst: Aleksandra Witulska, 3a

  • Kontakty

   • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
   • (91) 433 31 97
   • (91) 433 67 62 (nieczynny)
   • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin Poland
   • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
  • Logowanie