• Projekty

• W stronę dojrzałości

•

Warsztaty dla młodzieży ze zdrowia prokreacyjnego powstały w wyniku realizacji zadania zleconego przez Ministra Zdrowia. więcej>>

• Wymiana z Hamburgiem

• Projekt wymiany z Gimnazjum Frydrycha Eberta z Hamburga jest realizowany od 1993 roku. Uczestnicy projektu wspólnie opracowują jeden z ustalonych wcześniej tematów. W tym roku szkolnym uczniowie realizowali temat „ Dworki szlacheckie na Pomorzu Zachodnim”.
          We wrześniu 20 uczniów szkoły z Hamburga wraz z opiekunem p. Ole Neumann byli gośćmi uczniów klasy 1d, uczestniczyli w szeregu zajęć zarówno w szkole jak i poza nią. W lutym 2012 roku grupa uczniów klasy 1d wyjeżdża do Hamburga. Koordynatorem i opiekunem projektu od 1993 roku jest pani Krystyna Stępień.

• Kształtowanie przestrzeni 2018/2019

• Klasa 1 a w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu „Kształtowanie Przestrzeni”. Jest to  program edukacyjny Izby Architektów RP dla szkół ponadpodstawowych, pod honorowym patronatem: Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Szczecin, Dziekana Architektury i Planowania Przestrzennego WBIA ZUT w Szczecinie,Wydziału Oświaty UM Szczecin,który nauczy jak odczytać otaczającą nas przestrzeń. Przestrzeń otwartą – krajobraz oraz tę zbudowaną – przestrzeń miast i wsi. Pozwala poznać historię i opisać jej cechy. Nauczy także zaplanować i wyznaczyć kierunki oczekiwanych przez Was zmian. Zmian w przestrzeni tej najbliższej i przez to – najważniejszej. Przewodnikami będą architekci badający i tworzący tę przestrzeń dzisiaj i wieki całe wcześniej.