• Aktualności

     • Integracja klas pierwszych
      • Integracja klas pierwszych

      • 3 października klasy 1gb i 1ge wyjechały na dwudniową wycieczkę integracyjną do nadmorskiego Rewala. Już w autokarze można było lepiej się poznać, ale był to tylko wstęp do korzystania z atrakcji wyjazdu. Na miejscu klasy wzięły udział w autorskiej zabawie pt. "Jaka to melodia" zorganizowanej przez animatorów wycieczki. Potem - w treningu brazylijskiego ju jitsu, podczas którego można było poznać podstawy i techniki tego sportu. Następnie część uczestników udała się na basen, zaś druga grupa poszła na spacer. Dzień pierwszy zakończyła huczna dyskoteka. Drugi dzień rozpoczął się trudnościami ze wstaniem z łóżka po niedospanej nocy i przepysznym śniadaniem. Następnie obie klasy wzięły udział w grze terenowej po całym nadmorskim miasteczku. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pobierowa, gdzie uczniowie mieli okazję lepiej poznać się przy grach planszowych i zajęciach sportowych. Całą wycieczkę zakończyła wizyta w niezwykłym oceanarium w Międzyzdrojach, w którym młodzież poznała bliżej tajemnice podwodnego świata. Było to niezapomniane przeżycie, które na pewno wiele dało pierwszakom.

       Tekst: Maria Syty, klasa 1gb

       Zdjęcia: Jolanta Matuszczak

     • FUNDACJA "WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK"
      • FUNDACJA "WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK"

      • FUNDACJA "WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK" SERDECZNIE ZAPRASZA 24.10.2019. NA BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ W SZCZECINIE PT. POKÓJ ZACZYNA SIĘ W RODZINIE współfinansowaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

        

       Nazwa „Pokój zaczyna się w rodzinie” jest przesłaniem, które ma prowokować do tematu znaczenia odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania do pokoju w dzisiejszym świecie.

        

       Poznanie przez dorosłych postaw wychowawczych nawiązujących do pokoju i wdrażanie przez nich praktycznych umiejętności, opartych o nieagresywny sposób, jakim jest model Gordona, pomoże skutecznie zmieniać postawy, zachowania, sposób komunikacji czy rozwiązywania konfliktów. Obserwując te zmiany u dorosłych i doświadczając ich na sobie, dziecko będzie uczyło się przez naśladowanie, co wpłynie pozytywnie na proces jego rozwoju, dając pozytywne wzorce dla jego własnych postaw i zachowań w dorosłym życiu. A to z kolei wpłynie na kolejne pokolenia, które przecież wychowują dzieci, kiedy same stają się rodzicami. Ten mechanizm jest podstawą budowy obywatelskiego i zintegrowanego społeczeństwa, dla którego pokój jest celem nadrzędnym.

        

       CEL:

       1. Pokazanie i upowszechnianie pokojowych praktyk wychowawczych.

       2. Przedstawienie modelu Gordona jako profilaktyki i edukacji społecznej.

       3. Rozwijanie umiejętności i postaw wychowawczych opartych o pokojowy model dr. Thomasa Gordona.

       4. Wpływanie na kształtowanie społecznych postaw dzieci i młodzieży.

        

       Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Bardzo nam zależy na tym, by zarówno konferencja, jak i warsztaty pomogły uczestnikom w zrozumieniu naszego przesłania. Wierzymy, że budowanie świadomości, jaką niezwykle ważną rolę odgrywają rodzice w uczeniu współodczuwania u swoich dzieci, co jest jednym z fundamentów wychowania do pokoju, pomoże otworzyć im się na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które w tym pomagają.

       Pomagają w dziecku budzić i rozwijać empatię, akceptację i szczerość w domu, szkole, pracy i innych dziedzinach życia, kiedy jest w rodzinie i kiedy w dorosłym życiu stworzy własną.

        

       PROGRAM:

       Część pierwsza – referaty

       15:15 – 15:30 Powitanie uczestników

       15:30 – 15:45 Wystąpienie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy

       15:45 – 15:50 Prezentacja sylwetki dr. Thomasa Gordona

       15:50 – 16:15 Referat Pani Joanny Ratajczak

       16:15 – 16:35 Referat Pani Katarzyny Antoniak

       16:35 – 17:00 Referat Pani Violetty Kruczkowskiej

       17:00 – 17:10 Podsumowanie

       17:10 – 17:30 Przerwa

       17:30 – 18:35 Warsztaty w grupach

        

       Część druga - warsztaty

       17:30 – 18:35 Grupa I - prowadzący Pan Piotr Kruczkowski

       17:30 – 18:35 Grupa II - prowadzący Pani Katarzyna Antoniak

       17:30 – 18:35 Grupa III - prowadzący Pani Violetta Kruczkowska

       17:30 – 18:35 Grupa IV - prowadzący Pan Piotr Chwalisz

        

       TEMATYKA REFERATÓW:

       „Pokój zaczyna się rodzinie. Co nam grozi jeśli zabraknie determinacji do działania.” - Joanna Ratajczak „Korzyści stosowania modelu Gordona z małymi dziećmi.” - Katarzyna Antoniak „Bez zwycięzców i bez pokonanych.” – Violetta Kruczkowska

        

       TEMATYKA WARSZTATÓW:

       „Pechowa dwunastka w komunikacji i dlaczego jej unikać, kiedy chcemy pomóc lub postawić granice dziecku.” – Violetta Kruczkowska „Model Gordona w służbie rodzica i nauczyciela.” – Piotr Kruczkowski „Jak nastolatki reagują na etykietowanie i czym je zastąpić.” – Piotr Chwalisz „Dlaczego małe dzieci mówią często nie.” - Katarzyna Antoniak

        

       Zapisy przez formularz na stronie www http://konferencja.gordon.edu.pl

     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
      • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

      • W poniedziałek, 7 października, w naszym liceum odbyły się wybory do RSU, poprzedzone czwartkową debatą kandydatów. W głosowaniu wzięło udział 630 uczniów. Najwięcej głosów zdobył Radek Dawidowski, uczeń klasy 2A, który został przewodniczącym RSU. Kolejnych dwoje kandydatów tj. Julia Izdebska z klasy 2C oraz Jakub Studenny z 2A będzie pełnić funkcję zastępców. Gratulujemy również Kasi Andrykowskiej z 2F, Oli Kozioł z 2E, Alicji Jemielity z 2E oraz Sarze Olkowskiej z 2E, które zasiądą w RSU jako przewodniczące sekcji.

       Tekst: Małgorzata Wenz, Opiekun RSU, zdjęcia: Zofia Trzaska

     • "Rodzinne archiwa Niepodległej"
      • "Rodzinne archiwa Niepodległej"

      • Na przełomie września i października oraz na początku grudnia uczniowie IX LO w Szczecinie gościli w Archiwum Państwowym w Szczecinie, zaproszeni do udziału w warsztatach "Rodzinne archiwa Niepodległej".

       Spotkania miały na celu zachęcić młodych ludzi do poznawania i dokumentowania historii własnej rodziny, ich elementem był instruktaż, jak gromadzić i opracowywać takie archiwa. Bliższe informacje o inicjatywie znajdziecie na stronie: https://www.archiwa.gov.pl/pl/809-archiwa_rodzinne

       Warsztaty okazały się naprawdę ciekawe. Atrakcyjne było również to, że mieliśmy kilkoro prelegentów, zmienialiśmy miejsce, zwiedzając wnętrza tej ważnej instytucji, min. bibliotekę i magazyny, gdzie pieczołowicie przechowuje się różne archiwalia - datowane od XIII do XX wieku. Bardzo miło, że i Dyrektor Archiwum, Pan Prof. Krzysztof Kowalczyk, poświęcił nam uwagę, prezentując swój gabinet wyposażony w zabytkowe sprzęty, meble i dzieła sztuki.

       Tekst i zdjęcia: Romuald Kuźmitowicz

     • Patronat PUM w Szczecinie nad IX LO
      • Patronat PUM w Szczecinie nad IX LO

      • We wrześniu 2019r. Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie, Pani Monika Drozd, podpisała dokument "Porozumienia o współpracy" z JM Rektorem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Panem Prof. drem hab. n. med. Bogusławem Machalińskim. Zgodnie z umową, uczelnia objęła patronatem naukowym klasy o profilu medyczno-psychologicznym. Patronat oznacza bliską współpracę oraz opiekę merytoryczną nad tymi klasami: możliwość udziału uczniów w wykładach otwartych, konferencjach z zakresu nauk medycznych prowadzonych lub organizowanych przez uniwersytet, a także możność odwiedzania jego pracowni.

       To trudna do przecenienia inicjatywa wspierająca szanse uczniów przygotowujących się do podjęcia kierunkowych studiów w kraju i za granicą.

       Tekst: Romuald Kuźmitowicz

     • Indywidualne pokazy „laboratoryjne” – tylko dla uczniów naszej szkoły
      • Indywidualne pokazy „laboratoryjne” – tylko dla uczniów naszej szkoły

      • 27.09.2019r. uczniowie klasy przyrodniczej, 2e, mieli okazję uczestniczyć w pokazach na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, z którym szkoła współpracuje w ramach umowy patronackiej. Dzięki nauczycielowi chemii, Pani mgr inż. Marlenie Nadziejko, oraz pracownikom uczelni, Panu mgr inż. Michałowi Zgrzebnickiemu oraz Panu mgr inż. Pawłowi Adamskiemu, mogliśmy być uczestnikami niezwykłego spotkania uczniów z naukowcami-pasjonatami, którzy potrafią „zarażać” swoją wiedzą. 
       Uczniowie mieli możliwość obsługiwania mikroskopu elektronowego, zostali również zapoznani z zasadą działania urządzenia zwanego XPS (rentgenowska spektrometria fotoelektronów), uczestniczyli też w pokazie niesamowitych doświadczeń.

       To był dzień pełen pozytywnych emocji, zapowiadający dalszą współpracę, która umożliwi naszym uczniom praktyczny rozwój ich zainteresowań chemią.

       Tekst i zdjęcia: Marlena Nadziejko

     • Wycieczka na Monte Cassino
      • Wycieczka na Monte Cassino

      • 24 września uczniowie klasy 2c oraz 2f wraz z nauczycielami LO9 uczestniczyli w apelu upamiętniającym poległych żołnierzy 2 Korpusu Polskiego na wzgórzu Monte Cassino.

       Apel otworzyło krótkie przemówienie, które miało zwrócić uwagę na cel i istotę naszej wizyty w tym miejscu. Następnie odczytaliśmy wiersz „Cieniom Poległych” oraz uczciliśmy pamięć Patronów naszej szkoły minutą ciszy, po czym zaśpiewaliśmy hymn szkoły, „Czerwone maki na Monte Cassino”. Złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicz przy grobie gen. Władysława Andersa, oddając tym samym hołd dowódcy. Następnie każdy indywidualnie położył znicz na grobie wybranego przez siebie żołnierza, aby w symboliczny sposób oddać cześć tym wszystkim, którzy walczyli „za wolność  waszą i naszą”. Ludziom, którzy dając wyraz swojego bohaterstwa i niezłomności ducha, w ciężkich walkach 18 maja 1944 r. zdobyli wzgórze Monte Cassino.

       Tekst: Kacper Olejarczyk i Roksana Stankiewicz z kl. 2c

       Zdjęcia wykonali: Alicja Beres, Emilian Kmiecik i Roksana Stankiewicz z kl. 2c

     • Konkurs „Patron naszej szkoły” 2019/ 2020
      • Konkurs „Patron naszej szkoły” 2019/ 2020

      • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

       Ideą konkursu jest wspierać więź uczniów i nauczycieli z tradycją szkoły, która ma szczególnego Patrona: Bohaterów Monte Cassino.

       Cele konkursu: utrwalać szacunek dla Patrona, propagować szlachetne wartości, które uosabia, popularyzować wiedzę historyczną, inspirować do samodzielnego poszukiwania informacji, zachęcać do czytania różnej literatury, pobudzać do rozwijania własnej twórczości.

       Jak co roku, do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły. Zgodnie z tradycją, jest on obowiązkowy dla wszystkich klas – z wyjątkiem maturalnych (każda powinna mieć w nim swoją reprezentację).

       Tegoroczna edycja konkursu ma charakter czytelniczo-literacki, jego przedmiotem jest szeroko pojęta tematyka Monte Cassino: okoliczności bitwy, jej przebieg, udział Polaków, w tym sylwetki najwybitniejszych dowódców, następstwa batalii, proces formowania się oddziałów polskich, los żołnierzy 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa, badania naukowe poświęcone tematowi, literatura beletrystyczna, publicystyczna i naukowa inspirowana problematyką Monte Cassino.

       Zadanie konkursowe - do wyboru:

       1. napisanie niewielkiej sztuki, opowiadania, wiersza lub innego utworu literackiego inspirowanego historią bitwy o Monte Cassino albo jej kontekstem,
       2. napisanie artykułu, felietonu, reportażu, eseju bądź innego utworu publicystycznego traktującego o tematyce Monte Cassino.

       Prace mogą mieć charakter indywidualny albo zespołowy (2 osoby). Po zapoznaniu się z wybranymi tekstami proponowanymi w bibliografii należy wybrać formę wypowiedzi i samodzielnie zredagować temat pracy, zgodnie z własnymi preferencjami i inwencją.

       Teksty należy złożyć w bibliotece szkolnej i przesłać w formie elektronicznej (plik w programie Word) na adres: biblioteka@lo9.szczecin.pl

       Termin składania prac: 30 IV 2020r.

       Bibliografia pomocna przy zgłębianiu tematu:

       • Władysław AndersBez ostatniego rozdziału: Wspomnienia z lat 1939–1945. Londyn: Gryf Publishers, Ltd, 1959.
       • Martin Blumenson: Salerno to Cassino. Washington, D.C.: The National Historical Society, 1993, seria: United States Army in World War II: The Mediterranean Theater of Operations.
       • Peter Caddick-AdamsMonte Cassino: Piekło dziesięciu armii. Kraków: Znak Horyzont, 2014. ISBN 978-83-240-3004-0.
       • Cztery bitwy o Monte Cassino. W: Martin M. Evans: Bitwy II wojny światowej. Warszawa: Oficyna Alma-Press, 2006. ISBN 83-7020-343-4.
       • Norman Davies: Wstęp. W: Melchior Wańkowicz: Bitwa o Monte Cassino. Warszawa: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009. ISBN 978-83-7648-106-7.
       • Richard Doherty: Cel Monte Cassino. Działania 8 Armii i 2 Korpusu Polskiego we Włoszech. Warszawa: Bellona, 2009. ISBN 978-83-1111-332-9.
       • Ernest F. Fisher Jr.: Cassino to the Alps. Washington, D.C.: The National Historical Society, 1993, seria: United States Army in World War II: The Mediterranean Theater of Operations.
       • Władysław Góra: Wojna i okupacja na ziemiach polskich 1939–1945. Warszawa: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1984.ISBN 83-05-11290-X.
       • James Holland: Piekło Italii. Kampania włoska 1944–45: od Monte Cassino do kapitulacji. Warszawa: Wydawnictwo Amber, 2008. ISBN 978-83-241-3076-4.
       • Grażyna Jonkajtys-Luba: Opowieść o 2 Korpusie Polskim Generała Władysława Andersa. Warszawa: Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, Oficyna Wydawnicza Rytm, 2004. ISBN 83-7399-047-X.
       • Stanisław Kamiński: Generał dywizji Bronisław Bolesław Duch (1896-1980). Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2010. ISBN 978-83-235-0558-7.
       • Stanisław Kamiński: Udział 3 DSK w bitwie o Monte Cassino, [w:] Bitwa o Monte Cassino 1944: geneza, przebieg, opinie: III konferencja naukowa, Koszalin 16 maja 2002. Leszno: Instytut im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego, 2003. ISBN 83-91-36244-2.
       • Feliks Konarski: Czerwone Maki na Monte Cassino. Wiersze i piosenki 1939-1945. Łomianki: Wydawnictwo LTW, 2014. ISBN 978-83-7565-346-5.
       • Maryna Miklaszewska: Wojtek z Armii Andersa. Poznań: Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2016. ISBN 978-83-7785-997-1.
       • Mathew Parker: Monte Cassino: Opowieść o najbardziej zaciętej bitwie II wojny światowej. Przekład Robert Bartołd. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2005. ISBN 83-73-01615-5.
       • Janusz Piekałkiewicz: Kalendarium wydarzeń II wojny światowej. Warszawa: Agencja Wydawnicza Morex, 1996. ISBN 83-86510-78-1.
       • Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Praca zb. pod red. Witolda Biegańskiego. T. II: Walki formacji polskich na Zachodzie 1939–1945. Warszawa: Wydawnictwo MON, 1981. ISBN 83-110-6577-2.
       • Harvey Sarner: Zdobywcy Monte Cassino: Generał Anders i jego żołnierze. Przekład Piotr K. Domaradzki. Poznań: Zysk i S-ka, 2006. ISBN 978-83-7506-003-4.
       • Melchior WańkowiczBitwa o Monte Cassino. Warszawa: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009. ISBN 978-83-7648-106-7.
       • Zbigniew WawerMonte Cassino. Warszawa: Wydawnictwo Bellona, 2009. ISBN 978-83-11-11496-8.
       • Apoloniusz Zawilski: Polskie fronty 1918–1945. Warszawa: Wydawnictwo Bellona, 1997. ISBN 83-11-07651-0.
       • Aleksandra Ziółkowska-Boehm: Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści, Warszawa: Iskry, 2014. ISBN 978-83-2440-363-9
       • Aleksandra Ziółkowska-Boehm: Losy książki. W: M. Wańkowicz: Bitwa o Monte Cassino. Warszawa: 2009. ISBN 978-83-7648-106-7.
       • Aleksandra Ziółkowska-Boehm. Polskie korzenie. „Zeszyty Historyczne”. 117, s. 3-18, 1996. Paryż: Instytut Literacki.
       • Bogumiła Żongołłowicz: Jego były „Czerwone maki…”. Melbourne- Toruń: Oficyna Wydawnicza Kucharski, 2010. ISBN 978-83-89376-78-7.

       Harmonogram konkursu:

       • Otwarcie: IX 2019r.
       • Zajęcia poświęcone Patronowi Szkoły, problematyce Monte Cassino przeprowadzone na lekcjach historii i godzinach wychowawczych: IX-X 2019r.
       • Lektura własna, prace nad tekstami: IX 2019r. – IV 2020r.
       • Składanie prac konkursowych: do 30 IV 2020r.
       • Finał – weryfikacja i ocena tekstów: 4 – 8 V 2020r.
       • Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w trakcie uroczystości Święta Szkoły: V 2020r.

       Patronat nad konkursem sprawuje Dyrektor IX LO w Szczecinie, Pani Monika Drozd.

       Koordynator konkursu: bibliotekarz, Romuald Kuźmitowicz

      • MATURA 2020

      • DEKLARACJA maturalna !!!

       link do strony z aplikacją do wypełniania deklaracji (deklaracja.edu.pl);

       wypełnij uważnie deklarację maturalną;

       wypełnioną deklarację wydrukuj dwustronnie (na jednej kartce) (do drukowania wykorzystaj plik PDF pobrany z aplikacji lub otrzymany mailem);

       dostarcz osobiście podpisaną deklarację do sekretariatu.

        

       KOD SZKOŁY: 326201-1111W 

        

        

     • Absolwentka IX LO, AGNIESZKA GŁADZIK, wydała swoją trzecią powieść.
      • Absolwentka IX LO, AGNIESZKA GŁADZIK, wydała swoją trzecią powieść.

      • Absolwentka IX LO (z roku 2009), AGNIESZKA GŁADZIK, wydała swoją trzecią powieść. GRATULUJEMY!

       Zaprosiliśmy autorkę na spotkanie w naszej szkole wiosną 2020 roku. Warto jej powieść przeczytać już dziś (podobnie jak dwie wcześniejsze: Republika, Pomorzanie).

       O najnowszej powieści „Daleko od morza”:

       Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia Marianna Palińska po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück wraca do Polski, aby odnaleźć swojego brata.
       Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju, spisując ich historie, co pomaga jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością.
       Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych. Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.

       Tekst: Anna Parchimowicz

        

       Agnieszka Gładzik, źródło: wszczecinie.pl

       Najnowsza powieść autorki, źródło: opetaniczytaniem.pl

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020
      • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/ 2020

      • Wakacje za nami, dziś w Dziewiątce oficjalnie otworzyliśmy kolejny rok szkolny. Pierwsze po długiej przerwie szkolne spotkanie zawsze ma dla nas wymiar szczególny: przede wszystkim z entuzjazmem witamy nowych uczniów. Tegoroczna uroczystość inauguracyjna zyskała walor historyczny. W treści apelu podkreślono doniosłą, osiemdziesiątą, rocznicę wybuchu II wojny światowej. W innym aspekcie – po wygaszeniu gimnazjum otwieramy nowy etap rozwoju naszej szkoły. Do historii przechodzi formacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Szczecinie. Przy Placu Mariackim znów mamy rozpoznawalne w mieście i regionie, renomowane IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino, którego tradycja zobowiązuje do zachowania wysokich standardów w postawie nauczycieli i uczniów.

       Młodzież, rodziców, pedagogów, pracowników administracji i obsługi gorąco powitała Dyrektor szkoły, Pani Monika Drozd, podkreślając w swoim przemówieniu wagę współdziałania wszystkich dla efektywnego wspierania rozwoju uczniów. Swoją uwagę skupiła, rzecz jasna, na młodzieży, zwracając się do każdego poziomu klas ze słowami powitania i posłaniem na najbliższy rok. Mówiąc min. o budzeniu własnej motywacji przez uczniów, wyartykułowała określenie znamiennej cechy funkcjonowania szkoły: uczeń jako podmiot współdziałający z dorosłymi ma wszelkie warunki do tego, by realizować własne potrzeby i pasje poznawcze w klimacie demokratycznego dialogu i poszanowania jego indywidualności – co skutkuje tym, że w szkole można czuć się spełnionym i szczęśliwym. Tego w imieniu własnym i całego grona pedagogicznego życzyła młodzieży.

       Reprezentanci nowo przybyłych uczniów, zgodnie ze zwyczajem, złożyli uroczyste ślubowanie oraz wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową, który to gest symbolizuje szacunek dla tradycji szkoły i jej przyjęcie. Spotkanie zakończyła Pani Dyrektor, Monika Drozd, anonsując, w szczególności klasom pierwszym, wicedyrektorów szkoły – w naszym gronie witamy ciepło Panią Agnieszkę Kajtowską, która od 1 września pełni tę funkcję we współpracy z Panią Anetą Czaykowską.

       Naszym uczniom życzymy bardzo pomyślnego roku szkolnego!

       Tekst: Romuald Kuźmitowicz

       Zdjęcia: Zofia Trzaska

     • Sukces absolwentki IX LO
      • Sukces absolwentki IX LO

      • Z wielką radością i dumą przyjmujemy wiadomość o powodzeniu i dokonaniach naszej absolwentki, Pani Ilony Janyst, w przemyśle filmowym, która gra główną rolę w hollywoodzkiej produkcji "No Second Chances". W artykule zamieszczonym na portalu WSZCZECINIE.PL aktorka z sentymentem wspomina lata spędzone w naszym mieście, akcentując również doświadczenia wyniesione z Dziewiątki.

       https://wszczecinie.pl/aktualnosci,absolwentka_szczecinskiego_liceum_w_amerykanskiej_produkcji_filmowej,id-32536.html

       Pani Ilono! Dziękujemy za pamięć, gratulujemy dokonań, kibicujemy Pani na drodze kariery!!! 

       Tekst: Romuald Kuźmitowicz

        

       Kadr z filmu "No Second Chances", źródło: wszczecinie.pl, HALINA JASIŃSKA PHOTOGRAPHY/SOWA MARKETING

     • Sekretariat w czasie wakacji
      • Sekretariat w czasie wakacji

      • Od 24 lipca do 14 sierpnia 2019r. sekretariat będzie nieczynny.

       W tym czasie w szkole  będzie pełniony dyżur kancelaryjny w godzinach 9.00-14.00.

       (Możliwe będzie składanie podań i uzyskanie informacji.Termin załatwienia spraw do 30 dni).

  • Kontakty

   • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
   • sekretariat@lo9.szczecin.pl
   • informatyk@lo9.szczecin.pl
   • (91) 433 31 97
   • (91) 433 67 62
   • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin
   • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
  • Logowanie