- Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
- Zasady punktacji
- Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów dotychczasowych gimnazjów i absolwentów ośmioklasowych szkół podstawowych
- Klauzula informacyjna dla uczniów i rodziców – proces rekrutacji
Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów dotychczasowych gimnazjów i absolwentów ośmioklasowych szkół podstawowych
1.Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:
- Konkurs Języka Polskiego,
- Konkurs Matematyczny,
- Konkurs Chemiczny,
- Konkurs Biologiczny,
- Konkurs Geograficzny,
- Konkurs Języka Angielskiego,
- Konkurs Języka Niemieckiego,
- Konkurs Fizyczny,
- Konkurs Historyczny,
- Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.
2. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:
- Konkurs Języka Polskiego,
- Konkurs Matematyczny,
- Konkurs Chemiczny,
- Konkurs Biologiczny,
- Konkurs Geograficzny,
- Konkurs Języka Angielskiego,
- Konkurs Języka Niemieckiego,
- Konkurs Fizyczny,
- Konkurs Historyczny,
- Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.
3. Ogólnopolskie konkursy tematyczne o zasięgu ponadwojewódzkim organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na podstawie zawartych porozumień:
XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”
Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II”.
4. Zawody wiedzy i artystyczne:
Lp.
Nazwa konkursu:
Organizator
Zasięg
Typ szkoły: szkoła podstawowa (SP), gimnazjum (G)
1
„Lekturiada -
w poszukiwaniu urody słowa”Kuratorium Oświaty
w SzczecinieKsiążnica Pomorska
w Szczeciniewojewódzki
SP
2
Konkurs na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża
Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża
Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej
wojewódzki
SP, G
3
Konkurs na napisanie opowiadania o tematyce historycznej
z Kołobrzegiem
i regionem kołobrzeskim w tle pt.„Kołobrzeg prozą zaczarowany”
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I
w Drzonowiepowiatowy
SP
4
Konkurs Literacki „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
wojewódzki
SP, G
5
Konkurs Plastyczny „Mój Dom - Moja Ojczyzna - Moja Europa”
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
wojewódzki
SP, G
6
III Powiatowy Turniej Miniatur Teatralnych w ramach V Powiatowego Turnieju Teatralnego
Zespół Szkół
w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiegopowiatowy
SP, G
7
II Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej
jw.
powiatowy
SP, G
8
Znam Szczeciński Park Krajobrazowy –Puszcza Bukowa
Zespół Szkół
w KołbaczuNadleśnictwo Gryfino
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego
wojewódzki
SP
9
Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej
Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza
w Kopnicypowiatowy
SP, G
10
Powiatowy konkurs na rodzinny wieniec adwentowy
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu
powiatowy
SP
11
X Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla Szkół Podstawowych
Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie
powiatowy
SP
12
Międzyszkolny konkurs krawiecki „Zaprojektuj swoją przyszłość”
Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego
w Kołobrzegupowiatowy
SP, G
13
Konkurs „Odyseja Umysłu” (II grupa wiekowa)
Fundacja Odyseja Umysłu - Gdańsk
międzynarodowy
SP,G (II grupa wiekowa)
14
„Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego”
Muzeum Narodowe w Szczecinie Dział Edukacji
wojewódzki
SP, G
15
Konkurs „Poszukiwacze Smaków”
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
wojewódzki
SP, G
16
Konkurs NBP na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej (XVII edycja)
Narodowy Bank Polski
ogólnopolski
SP, G
17
Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy
o SpołeczeństwieFundacja Promocji
i Akredytacji Kierunków Ekonomicznychogólnopolski
SP, G
18
Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości
jw.
ogólnopolski
SP,G
19
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Czwóreczka
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bolesława Chrobrego
w Goleniowiepowiatowy
SP
20
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”
jw.
jw.
SP
21
„MEANDRY POLSZCZYZNY” Konkurs z zakresu kultury języka polskiego
I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegupowiatowy
SP, G
22
„POLIGLOTA” Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu
powiatowy
SP, G
23
XXII Turniej Matematyczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie
powiatowy
SP, G
24
Konkurs Historyczny z elementami Wiedzy o Społeczeństwie o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie
jw.
jw.
SP, G
25
XVII Konkurs Języka Polskiego o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie LO
jw.
jw.
SP, G
26
XIII Konkurs Biologiczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie
jw.
jw.
SP, G
27
X Konkurs Języka Angielskiego
o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszaliniejw.
jw.
SP, G
28
XVIII Konkurs Chemiczny Zygmunta Korszałowskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z regionu koszalińskiego o puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie
II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie
powiatowy
SP, G
29
Konkurs Języka Polskiego
jw.
jw.
SP, G
30
Konkurs Matematyczny
jw.
jw.
SP, G
31
Konkurs Biologiczny
jw.
jw.
SP, G
32
Konkurs Historyczny
jw.
jw.
SP, G
33
Konkurs Geograficzny
jw.
jw.
SP, G
34
Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition
jw.
jw.
SP, G
35
IV Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej
Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta
w Koszaliniewojewódzki
SP, G
36
Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”
Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie
ogólnopolski
SP
37
Konkurs „Szczecin i region w słowie
i obrazie”I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie
wojewódzki
SP, G
38
Konkurs chemiczno-fizyczny
z elementami wiedzy
o życiu
i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-CurieI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie
wojewódzki
SP, G
39
IX Konkurs Przyrodniczy Przyrodnik dla uczniów szkół podstawowych
V Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka
w Szczeciniewojewódzki
SP
40
IV Konkurs Matematyczny Matfan dla uczniów szkół podstawowych
jw.
jw.
SP
41
VI Konkurs Języka Niemieckiego z Elementami Realioznawstwa Deutschfan dla uczniów szkół podstawowych
jw.
jw.
SP
42
IX Konkurs Języka Angielskiego z Elementami Realioznawstwa Anglofan dla uczniów szkół podstawowych
jw.
jw.
SP
43
XVIII Szczeciński Konkurs
Chemiczny
Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej
wojewódzki
SP, G
44
XVIII Szczeciński Konkurs
Matematyczny
jw.
jw.
SP, G
45
XVIII Szczeciński Konkurs
Młodego Poligloty
jw.
jw.
SP, G
46
XII Szczeciński Konkurs
Historyczny
jw.
jw.
SP, G
47
XIII Szczeciński Konkurs
Polonistyczny
jw.
jw.
SP, G
48
XVI Szczeciński Konkurs
Biologiczny
jw.
jw.
SP, G
49
Konkurs Historyczny Na Tropie XX Wieku
II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
50
Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
IX Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Szczeciniepowiatowy
G
51
Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
jw.
powiatowy
G
52
Konkurs Języka Niemieckiego dla Ósmoklasistów
jw.
powiatowy
SP
53
Konkurs Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów
jw.
powiatowy
SP
54
Konkurs biologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Dnia Mózgu w II LO pt. „Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłu”
XII Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Sportowych m. Sportowców Ziemi Szczecińskiej
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
55
„Norwegia bez tajemnic” w ramach obchodów szczecińskich Dni Skandynawskich
jw.
powiatowy
SP, G
56
Konkurs Biologiczny
dla uczniów szkół podstawowych
i oddziałów gimnazjalnychXIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie we współpracy
z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiegowojewódzki
SP, G
57
XI Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych
XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczeciniejw.
SP, G
58
Konkurs Astronomiczny
dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych
XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie we współpracy
z Uniwersytetem Szczecińskim oraz szczecińskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomiijw.
SP, G
59
III Wojewódzki Konkurs Międzyprzedmiotowy
w języku angielskim (język angielski z elementami biologii, matematyki, historii
i realioznawstwa)XIV Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
w ZSO nr 2
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
60
KAMELEON
I Wojewódzki Przyrodniczy Konkurs Interdyscyplinarny „Woda”
XVI Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie
wojewódzki
SP, G
61
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem młodzi przyjaciele!...”
jw.
wojewódzki
SP, G
62
I Wojewódzki Turniej Idiomów Angielskich i Niemieckich
jw.
wojewódzki
SP, G
63
XV Wojewódzki Konkurs Filozoficzny w Szczecinie
XVI Liceum Ogólnokształcące
w SzczecinieStowarzyszenie „Generator Myśli Humanistycznej”
wojewódzki
SP, G
64
Konkurs „Język Angielski
w Meandrach Technologii Informacyjnej”Zespół Szkół Łączności
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
65
VII Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego
Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
66
IV Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego
jw.
wojewódzki
SP, G
67
Music World/ Music Welt – konkurs językowy o tematyce muzycznej
Zespół Szkół nr 8
w Szczeciniewojewódzki
SP, G
68
„Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”
jw.
wojewódzki
SP, G
69
Powiatowy Konkurs Mitologiczny
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Chojniepowiatowy
SP, G
70
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
jw.
jw.
SP, G
71
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie
jw.
jw.
SP, G
72
Powiatowy Konkurs Profilaktyczny
jw.
jw.
SP, G
73
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X
w Białogardziepowiatowy
SP, G
74
Konkurs Fotografii i Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych
Szkoła Podstawowa
nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
w Stargardziepowiatowy
SP
75
Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
w Stargardziepowiatowy
SP, G
76
XVIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny
jw.
jw.
SP, G
77
XX Konkurs Biologiczny
jw.
jw.
SP, G
78
XVIII Mała Olimpiada Matematyczna
jw.
jw.
SP, G
79
XVII Konkurs Fizyczny
jw.
jw.
SP, G
80
XVII Konkurs Chemiczny
jw.
jw.
SP, G
81
XVII Konkurs Geograficzny
jw.
jw.
SP, G
82
Konkurs Znajomości Języka Angielskiego
jw.
jw.
SP, G
83
Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego
jw.
jw.
SP, G
84
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
jw.
jw.
SP, G
5. Zawody sportowe:
Zawody organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe, światowe i europejskie federacje sportowe obejmujące następujące dyscypliny sportowe: akrobatyka sportowa, alpinizm, badminton, baseball, biathlon, biathlon letni, biegi na orientację, biegi przełajowe, bilard, boks, bowling sportowy, brydż sportowy, curling, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, jeździectwo, judo, ju-jitsu, kajak polo, kajakarstwo, kajakarstwo górskie, karate fudokan, karate kyokushin, karate shotokan, karate tradycyjne, karate WKF, kendo, kick-boxing, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, koszykówka, kręglarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo szybkie – short track, modelarstwo kołowe, modelarstwo kosmiczne, modelarstwo lotnicze, modelarstwo pływające, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska, pięciobój nowoczesny, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, podnoszenie ciężarów, ringo, saneczkarstwo, skiboby, skoki do wody, snowboard, softball, squash, sport kartingowy, strzelectwo sportowe, szachy, szermierka, rugby, Taekwon-do ITF, taekwondo WTF, taniec sportowy, tenis, tenis stołowy, triathlon, unihokej, warcaby, wędkarstwo sportowe, wioślarstwo, wrotkarstwo, wspinaczka sportowa, wu shu, wyścigi psich zaprzęgów, zapasy – styl klasyczny, zapasy – styl wolny, żeglarstwo.
6. Miejsca uznane za wysokie w zawodach sportowych o zasięgu:
- międzynarodowym (miejsca 1-8),
- krajowym (miejsca 1-6),
- wojewódzkim (miejsca 1-3),
- powiatowym (miejsca 1-3).
7. Miejsca uznane za wysokie w zawodach artystycznych i zawodach wiedzy o zasięgu:
- międzynarodowym,
- krajowym,
- wojewódzkim,
- powiatowym,
to miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem, a także wyróżnienia przyznane na podstawie regulaminu zawodów (konkursu), z wyłączeniem wyróżnień, nagród, dyplomów i zaświadczeń uzyskanych za uczestnictwo w zawodach.
Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska-Kulesza