• Do liceum po gimnazjum

          • Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów dotychczasowych gimnazjów i absolwentów ośmioklasowych szkół podstawowych

          • 1.Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:

            • Konkurs Języka Polskiego,
            • Konkurs Matematyczny,
            • Konkurs Chemiczny,
            • Konkurs Biologiczny, 
            • Konkurs Geograficzny,
            • Konkurs Języka Angielskiego,
            • Konkurs Języka Niemieckiego,
            • Konkurs Fizyczny,
            • Konkurs Historyczny,
            • Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.

            2. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:

            • Konkurs Języka Polskiego,
            • Konkurs Matematyczny,
            • Konkurs Chemiczny,
            • Konkurs Biologiczny, 
            • Konkurs Geograficzny,
            • Konkurs Języka Angielskiego,
            • Konkurs Języka Niemieckiego,
            • Konkurs Fizyczny,
            • Konkurs Historyczny,
            • Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.

             

            3.  Ogólnopolskie konkursy tematyczne o zasięgu ponadwojewódzkim organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na podstawie zawartych porozumień:

            XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”

            Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II”.

            4. Zawody wiedzy i artystyczne:

            Lp.

            Nazwa konkursu:

            Organizator

            Zasięg

            Typ szkoły: szkoła podstawowa (SP), gimnazjum (G)

            1

            „Lekturiada - 
            w poszukiwaniu urody słowa”

            Kuratorium Oświaty 
            w Szczecinie

            Książnica Pomorska 
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP

            2

            Konkurs na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża

            Zachodniopomorski Kurator Oświaty

            Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża

            Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej

            wojewódzki

             

             

             SP, G

            3

            Konkurs na napisanie opowiadania o tematyce historycznej 
            z Kołobrzegiem
            i regionem kołobrzeskim w tle pt.

            „Kołobrzeg prozą zaczarowany”

            Szkoła Podstawowa im. Mieszka I 
            w Drzonowie

            powiatowy

             

             

            SP

            4

            Konkurs Literacki „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”

            Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim

            wojewódzki

             SP, G

            5

            Konkurs Plastyczny „Mój Dom - Moja Ojczyzna - Moja Europa”

            Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim

            wojewódzki

             

            SP, G

            6

            III Powiatowy Turniej Miniatur Teatralnych  w ramach V Powiatowego Turnieju Teatralnego

            Zespół Szkół 
            w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego

            powiatowy

             SP, G

            7

            II Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

            jw.

            powiatowy

            SP, G

            8

            Znam Szczeciński Park Krajobrazowy –Puszcza Bukowa

            Zespół Szkół 
            w Kołbaczu

            Nadleśnictwo Gryfino

            Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego

            wojewódzki

             

            SP

             

            9

            Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

            Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza 
            w Kopnicy

            powiatowy

            SP, G

            10

            Powiatowy konkurs na rodzinny wieniec adwentowy

            Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu

            powiatowy

            SP

            11

            X Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla Szkół Podstawowych

            Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie

            powiatowy

             SP

            12

            Międzyszkolny konkurs krawiecki „Zaprojektuj swoją przyszłość”

            Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego 
            w Kołobrzegu

            powiatowy

             SP, G

            13

            Konkurs „Odyseja Umysłu” (II grupa wiekowa)

            Fundacja Odyseja Umysłu - Gdańsk

            międzynarodowy

             SP,G (II grupa wiekowa)

            14

            „Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego”

            Muzeum Narodowe             w Szczecinie Dział Edukacji

             

            wojewódzki

             SP, G

            15

            Konkurs „Poszukiwacze Smaków”

            Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

            wojewódzki

             

            SP, G

            16

            Konkurs NBP na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej (XVII edycja)

            Narodowy Bank Polski

            ogólnopolski

             

            SP, G

            17

            Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy  
            o Społeczeństwie

            Fundacja Promocji 
            i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

            ogólnopolski

             

            SP, G

            18

            Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

            jw.

            ogólnopolski

             

            SP,G

            19

            Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Czwóreczka

            Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bolesława Chrobrego 
            w Goleniowie

            powiatowy

             

            SP

            20

            Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”

            jw.

            jw.

             

            SP

            21

            „MEANDRY POLSZCZYZNY” Konkurs z zakresu kultury języka polskiego

            I Liceum Ogólnokształcące 
            z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika                                 w Kołobrzegu

            powiatowy

             

             

            SP, G

            22

            „POLIGLOTA” Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

            I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika                              w Kołobrzegu

            powiatowy

             

            SP, G

            23

            XXII Turniej Matematyczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

            I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois                 w Koszalinie

            powiatowy

             

            SP, G

             

            24

            Konkurs Historyczny z elementami Wiedzy o Społeczeństwie o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

            jw.

            jw.

             

             

            SP, G

            25

            XVII Konkurs Języka Polskiego o Puchar Dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie LO

            jw.

            jw.

             

             

            SP, G

            26

            XIII Konkurs Biologiczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie 

            jw.

            jw.

             

             

            SP, G

            27

            X Konkurs Języka Angielskiego 
            o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

            jw.

            jw.

             

             

            SP, G

            28

            XVIII Konkurs Chemiczny Zygmunta Korszałowskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z regionu koszalińskiego o puchar Dyrektora II  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie

            II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego                    w Koszalinie

            powiatowy

             

            SP, G

            29

            Konkurs Języka Polskiego 

            jw.

            jw.

            SP, G

            30

            Konkurs Matematyczny

            jw.

            jw.

            SP, G

            31

            Konkurs Biologiczny

            jw.

            jw.

            SP, G

            32

            Konkurs Historyczny

            jw.

            jw.

            SP, G

            33

            Konkurs Geograficzny

            jw.

            jw.

            SP, G

            34

            Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition

            jw.

            jw.

            SP, G

            35

            IV Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej

            Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta 
            w Koszalinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            36

            Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”

            Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie

            ogólnopolski

            SP

            37

            Konkurs „Szczecin i region w słowie 
            i obrazie”

            I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            38

            Konkurs chemiczno-fizyczny
             z elementami wiedzy 
            o życiu
            i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie

            I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            39

            IX Konkurs Przyrodniczy Przyrodnik dla uczniów szkół podstawowych

            V Liceum Ogólnokształcące 
            z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka 
            w Szczecinie

            wojewódzki

            SP

            40

            IV Konkurs Matematyczny Matfan dla uczniów szkół podstawowych

            jw.

            jw.

            SP

            41

            VI Konkurs Języka Niemieckiego z Elementami Realioznawstwa Deutschfan dla uczniów szkół podstawowych

            jw.

            jw.

              

            SP

            42

            IX Konkurs Języka Angielskiego z Elementami Realioznawstwa Anglofan dla uczniów szkół podstawowych

            jw.

            jw.

              

            SP

            43

            XVIII  Szczeciński Konkurs

            Chemiczny

            Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

            wojewódzki

             

            SP, G

            44

            XVIII Szczeciński Konkurs 

            Matematyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            45

            XVIII Szczeciński Konkurs 

            Młodego Poligloty

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            46

            XII Szczeciński Konkurs

            Historyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            47

            XIII Szczeciński Konkurs

            Polonistyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            48

            XVI Szczeciński Konkurs

            Biologiczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            49

            Konkurs Historyczny Na Tropie XX Wieku

            II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I 
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            50

            Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

            IX Liceum Ogólnokształcące 
            z Oddziałami Dwujęzycznymi 
            w Szczecinie

            powiatowy

             

            G

            51

            Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

            jw.

            powiatowy

             

            G

            52

            Konkurs Języka Niemieckiego dla Ósmoklasistów

            jw.

            powiatowy

             

            SP

            53

            Konkurs Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów

            jw.

            powiatowy

             

            SP

            54

            Konkurs biologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Dnia Mózgu w II LO pt. „Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłu”

            XII Liceum Ogólnokształcące 
            w Zespole Szkół Sportowych m. Sportowców Ziemi Szczecińskiej
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

             

             

            SP, G

            55

            „Norwegia bez tajemnic” w ramach obchodów szczecińskich Dni Skandynawskich

            jw.

            powiatowy

             

            SP, G

            56

            Konkurs Biologiczny

            dla uczniów szkół podstawowych
            i oddziałów gimnazjalnych

            XIII Liceum Ogólnokształcące 
            w Szczecinie we współpracy
            z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            57

            XI Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

             XIII Liceum Ogólnokształcące 
            w Szczecinie

            jw.

             

             

            SP, G

            58

            Konkurs Astronomiczny

            dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

            XIII Liceum Ogólnokształcące 
            w Szczecinie we współpracy 
            z Uniwersytetem Szczecińskim oraz szczecińskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

            jw.

             

             

             

            SP, G

            59

            III Wojewódzki Konkurs Międzyprzedmiotowy 
            w języku angielskim (język angielski z elementami biologii, matematyki, historii 
            i realioznawstwa)

            XIV Liceum Ogólnokształcące 
            z Oddziałami Dwujęzycznymi 
            w ZSO nr 2 
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            60

            KAMELEON

            I Wojewódzki Przyrodniczy Konkurs Interdyscyplinarny „Woda”

            XVI Liceum Ogólnokształcące

            w Szczecinie

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            61

                        II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem młodzi przyjaciele!...”                        

            jw.

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            62

            I Wojewódzki Turniej Idiomów Angielskich i Niemieckich

            jw.

            wojewódzki

            SP, G

            63

            XV Wojewódzki Konkurs Filozoficzny w Szczecinie

            XVI Liceum Ogólnokształcące 
            w Szczecinie

            Stowarzyszenie „Generator Myśli Humanistycznej”

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            64

            Konkurs „Język Angielski 
            w Meandrach Technologii Informacyjnej”

            Zespół Szkół Łączności 
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            65

            VII Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

            Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            66

            IV Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

            jw.

            wojewódzki

             

             

            SP, G

            67

            Music World/ Music Welt – konkurs językowy o tematyce muzycznej

            Zespół Szkół nr 8 
            w Szczecinie

            wojewódzki

             

            SP, G

            68

            „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”

            jw.

            wojewódzki

             

            SP, G

            69

            Powiatowy Konkurs Mitologiczny

            Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 
            w Chojnie

            powiatowy

             

            SP, G

            70

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            71

            Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            72

            Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            73

            Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

            Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X 
            w Białogardzie

            powiatowy

             

            SP, G

            74

            Konkurs Fotografii i Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych

            Szkoła Podstawowa 
            nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi 
            w Stargardzie

            powiatowy

             

            SP

            75

            Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza

            I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
            w Stargardzie

            powiatowy

             

            SP, G

            76

            XVIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            77

            XX Konkurs Biologiczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            78

            XVIII Mała Olimpiada Matematyczna

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            79

            XVII Konkurs Fizyczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            80

            XVII Konkurs Chemiczny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            81

            XVII Konkurs Geograficzny

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            82

            Konkurs Znajomości Języka Angielskiego

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            83

            Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego

            jw.

            jw.

             

            SP, G

            84

            Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

            jw.

            jw.

             

            SP, G

             

            5. Zawody sportowe:

            Zawody organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej,  Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe, światowe i europejskie federacje sportowe obejmujące następujące dyscypliny sportowe: akrobatyka sportowa, alpinizm, badminton, baseball, biathlon, biathlon letni, biegi na orientację, biegi przełajowe, bilard, boks, bowling sportowy, brydż sportowy, curling, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, jeździectwo, judo, ju-jitsu, kajak polo, kajakarstwo, kajakarstwo górskie, karate fudokan, karate kyokushin, karate shotokan, karate tradycyjne, karate WKF, kendo, kick-boxing, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, koszykówka, kręglarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo szybkie – short track, modelarstwo kołowe, modelarstwo kosmiczne, modelarstwo lotnicze, modelarstwo pływające, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska, pięciobój nowoczesny, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, podnoszenie ciężarów, ringo, saneczkarstwo, skiboby, skoki do wody, snowboard, softball, squash, sport kartingowy, strzelectwo sportowe, szachy, szermierka, rugby, Taekwon-do ITF, taekwondo WTF, taniec sportowy, tenis, tenis stołowy, triathlon, unihokej, warcaby, wędkarstwo sportowe, wioślarstwo, wrotkarstwo, wspinaczka sportowa, wu shu, wyścigi psich zaprzęgów, zapasy – styl klasyczny, zapasy – styl wolny, żeglarstwo.

            6. Miejsca uznane za wysokie w zawodach sportowych o zasięgu:

            - międzynarodowym (miejsca 1-8),

            - krajowym (miejsca 1-6),

            - wojewódzkim (miejsca 1-3),

            - powiatowym (miejsca 1-3).

            7. Miejsca uznane za wysokie w zawodach artystycznych i zawodach wiedzy o zasięgu:

            - międzynarodowym,

            - krajowym,

            - wojewódzkim,

            - powiatowym,

            to miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem, a także wyróżnienia przyznane na podstawie regulaminu zawodów (konkursu), z wyłączeniem wyróżnień, nagród, dyplomów i zaświadczeń  uzyskanych za uczestnictwo w zawodach.

            Zachodniopomorski Kurator Oświaty

            Magdalena Zarębska-Kulesza

    • Kontakty

      • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
      • sekretariat@lo9.szczecin.pl
      • informatyk@lo9.szczecin.pl
      • (91) 433 31 97
      • (91) 433 67 62
      • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin
      • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
    • Logowanie