Muzyczno-poetycki weekend walentynkowy
- 12.02.2021 13:54
Kochani!
Podsuwam Wam atrakcje, które mogą dać tło albo przyczynek do zupełnie szczególnych przeżyć, wzruszeń, odkryć...
TATVAMASI | „Muzyka Ucha Trzeciego Vol. 4 ⅔” – piątek, g. 20.00
W oparach niepewności spod znaku „co będzie jutro” zespół Tatvamasi wjeżdża na tory „work in progress”. Kreatywne spotkania z serii Muzyka Ucha Trzeciego/The Third Ear Music to między innymi sposób w jaki członkowie formacji pracują nad swoją sztuką. Spontaniczne tworzenie nowej muzyki, zaproszeni goście z odmiennych środowisk, eksperymenty, śmiałe próby, różne kierunki, przekraczanie, przeskakiwanie, obejścia, zderzenia osobowości, odmienne spojrzenia, dyskusje, bimber i ogórki, to artystyczne ryzyko, które musi zostać podjęte.
Transmisja na kanale YouTube zespołu: https://www.youtube.com/tatvamasimusic
Zespół wystąpi w składzie:
Piotr Damasiewicz – trąbka
Chris Kasprzyk – tenor i sopran sax
Tomasz Piątek – tenor sax
Grzegorz Lesiak – gitara
Łukasz Downar – gitara basowa
Krzysztof Redas – perkusja
Agu Gurczyńska – głos, performance
Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, zespół Tatvamasi
Partner: Centrum Kultury w Lublinie„Grzec(s)zna 8 nastka Reflinki” – sobota, g. 20.00
Nie znam tej kapeli, ale zaintrygowały mnie nazwa imprezy i jej zapowiedź:
„Drodzy! Tak się złożyło, że nasza Refka obchodzi urodziny w lutym, a że planowaliśmy koncert mniej więcej z miesięcznym odstępem od poprzedniego, to padło akurat na 13. w sobotę, dokładnie w dzień jej święta. Zapraszamy zatem na kolejne spotkanie urodzinowe. Ten wieczór wypełnią Wam ulubione piosenki Reflinki.”
Zagrają w składzie:
Agnieszka Snopek "Reflinka" - gitara, wokal
Przemek Lisek "Lisek" - wokal, perkusjonalia
Anna Kasprzyk - skrzypce
Michał Snopek "Królik" - bodhran
Bartek Nazar - gitara basowa, wokal
Michał Zwoliński "Zvoloo" - wokalDajmy się wciągnąć, może warto dla odmiany pójść za tonami poezji śpiewanej.
Próbka: https://www.facebook.com/pg/zrefowani/posts/?ref=page_internal
Transmisja: https://www.facebook.com/Gniazdo.Piratow/
Wieczór poetycko-muzyczny: Kristina Baranovska i jej goście – niedziela, g. 19.00
To niezwykła synteza poezji o miłości ks. Jana Twardowskiego i muzyki znakomitych kompozytorów, takich jak: A. Piazzoli, E. Elgara, F. Chopina, J. Masseneta, E. Morricone, J.S. Bacha w wykonaniu duetu: Beaty Kozyry-Paulskiej - skrzypaczki i Jakuba Paulskiego - gitarzysty (Violin&Guitar Duo). Natomiast pomysłodawcą i reżyserem wieczoru oraz wykonawcą wierszy jest aktorka Kristina Baranovska.
Podczas wieczoru bohaterka zaprasza w podróż poprzez różne odmiany miłości: od radości zakochania, fascynacji i namiętności, po pierwsze trudności, nieporozumienia i kłótnie zakochanych, aż do skosztowania prawdziwej samotności, a nawet utraty bliskiej, ukochanej osoby. Nie mniej jednak ta podróż się kończy ukojeniem w żywej relacji z Bogiem. Ostatni wiersz - autorstwa Madeleine Delbrel - życie pokazuje jako radosny, wirujący poprzez różne losy człowieka „taniec posłuszeństwa”. Bohaterka zapewnia, że wystarczy „dać się ponieść”, by Pan zaprosił Cię do tańca, na „niekończące się święto w ramionach Jego łaski”!
Kristina Baranovska – w 2018 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Teatralną w Sankt-Petersburgu jako aktorka teatru i kina. Urodziła się i wychowała na Łotwie, z pochodzenia jest Polką i obecnie mieszka w Warszawie. Z pierwszego wykształcenia jest Kierownikiem projektów artystycznych. Interesuje się kompleksową organizacją wydarzeń artystycznych, jest konferansjerką koncertów, festiwali, wystaw artystycznych. Organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Prowadzi również zajęcia z emisji głosu i techniki mowy, interesuje się Arteterapią. Szczególne zamiłowanie ma do recytacji, organizuje wieczory poetycko-muzyczne. Jest laureatką i zwyciężczynią wielu międzynarodowych konkursów recytatorskich, oratorskich i aktorskich, m.in. w 2017 roku zdobyła nagrodę Outstanding Acting na World Theatre Education Alliance w Chinach, Pekinie za rolę Regany w sztuce „Król Lear” Szekspira.
Beata Kozyra-Paulska – dyrygentka i skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie historycznym. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ewy Marchwickiej oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Polsce i za granicą pod okiem takich mistrzów jak: Imgard Shaller, Agata Sapiecha, Simon Standage, Sirkka-Liisa Kaakinen. Współpracowała z różnymi zespołami muzyki dawnej. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Jakub Paulski – gitarzysta, kompozytor. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Olszewskiego. Muzyk jest liderem projektów, m.in: Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, Opowieści Improwizowane, Solaris Project. Współtworzy zespół Paulski/Białowolski Quartet. Gitarzysta występuje i koncertuje w Polsce z zespołami wykonującymi muzykę jazzową, rozrywkową, klasyczną oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych. Jakub Paulski jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio.
Recytacja: Kristina Baranovska
Skrzypce: Beata Kozyra-Paulska
Gitara: Jakub Paulski (Violin&Guitar Duo)
Transmisja wydarzenia: https://www.youtube.com/channel/UCzM3d21VZ_tcY64sCAthvUQNajmilszych wrażeń przez cały weekend!
Romuald Kuźmitowicz- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły