Ciekawe wydarzenia kulturalne
- 05.06.2020 10:46
Witajcie!
Ponieważ przed większością z Was perspektywa tygodniowego wypoczynku, postanowiłem zaproponować Wam kilka wydarzeń online – na każdy dzień. Obok trwającego od wczoraj Festiwalu Miłosza w najbliższych dniach szykuje się sporo innych imprez kulturalnych, które mogą urozmaicić Wam czas wolny.Zachęta Online | Oprowadzania
Piątek, 5 czerwca 2020 g. 17.00
Autorskie oprowadzanie Daniela Kotowskiego po wystawie "Ahmed Cherkaoui w Warszawie. Polsko-marokańskie relacje artystyczne (1955–1980)"
Facebook Zachęty: https://www.facebook.com/zacheta/
„Monologi na cztery ściany i głos”Sobota, 6 czerwca 2020, g. 17.00
Bądź elastyczny, bądź twardy, adaptuj się, zmieniaj, bądź spontaniczny, bądź przewidujący, adaptuj się bardziej, decyduj, wybieraj! Świat, coraz szybszy i bezwzględny, szyderczo wbija paluch w oko młodych ludzi. Jak wchodzić w dorosłość w rzeczywistości pozbawionej konturów i pewników? Jak odnaleźć tożsamość w świecie, z którego wyrwano poczucie bezpieczeństwa?
Grupa Teatralna KOKON zaprasza na światową prapremierę etiud filmowych "Monologi na cztery ściany i głos" w reżyserii Krystyny Jędrys. Wnikliwy komentarz i analiza własnych historii nieubłaganie odsłaniają porażające poczucie zagubienia na progu dorosłości. Spektakl zachęca do przyjrzenia się światu z perspektywy młodych ludzi, którzy teoretycznie mają przed sobą wszystko, ale najczęściej spowite gęstą mgłą.
Transmisja odbędzie się na fb MOK Olsztyn: https://www.facebook.com/MiejskiOsrodekKulturyOlsztyn/„Łąka Leśmiana” online - „Barłóg Literacki”
Niedziela, 7 czerwca 2020, g. 15.00
Na czwartą już edycję "Łąki Leśmiana" przygotowano równie atrakcyjny program, jak w poprzednich latach. W czasie pandemii, kiedy tak bardzo potrzebujemy spotkań z drugim człowiekiem i kontaktu z przyrodą, autorzy proponują relaks z literaturą, poezją oraz spotkanie z ogrodnictwem i ekologią w wirtualnym wydaniu.
Wydarzeniem inaugurującym „Łąkę Leśmiana” 7 czerwca będzie „Barłóg Literacki” z Sylwią Chutnik i Karoliną Sulej – wydarzenie online.Premiera na Facebooku: https://www.facebook.com/polinmuseum
„Kontrakt” - czytanie online
Poniedziałek, 8 czerwca 2020, g. 19.00
Czerwcowe spotkania online Laboratorium Dramatu "Kurs [or] na dramat" rozpoczynamy czytaniem "Kontraktu" Sławomira Mrożka w reżyserii reż. Aldony Figury. W obsadzie: Janusz R. Nowicki i Otar Saralidze.
Późną nocą, w hotelowym salonie dochodzi do pierwszego spotkania dwóch mężczyzn – rezydenta Magnusa i młodego konsjerża Morisa. Śmierć poprzedniego portiera niespodziewanie zbliża nieznajomych, których dzieli nie tylko pochodzenie społeczne i różnica wieku, ale także sposób patrzenia na rzeczywistość. Transakcja, którą zawiązują między sobą, szybko przeradza się w trzymającą w napięciu walkę ideologii, wyznawanych wartości i tradycji. Napisany w połowie lat osiemdziesiątych dramat psychologiczny Sławomira Mrożka to nad wyraz aktualna, przepełniona gorzkim sarkazmem i ironią refleksja na temat społecznej sytuacji podzielonej Europy, ubrana w kostium kryminalnej intrygi.
Link do czytania – na FB: https://www.facebook.com/events/251900275907249/?active_tab=discussion
Będzie je można obejrzeć od 19.00 przez 12 godzin.Bartosz Zalewski - Stand-up: „Infrastruktura kłamstwa”
Wtorek, 9 czerwca 2020, g. 19.00
Bartosz Zalewski - urodzony we Wrocławiu komik, zamieszkały tam do czasu, kiedy już tam nie mieszkał, założył Wrocławski Stand-up, wstąpił do Stand-up Polska, występował w telewizji, był, jadł, pił, sapał, używał czasowników.
"Infrastruktura kłamstwa" to autentyczna opowieść człowieka w pewnym wieku. Jej główny walor wynika z oparcia w pełni na faktach, dzięki czemu każdy będzie mógł odnieść się do jej zawartości. W 100% prawdziwe historie, opis skonfigurowany pod zasady SEO oraz fryzura numer 3 z magazynu mody męskiej i gadżety sprawią, że poczujecie się bezpiecznie, odnajdując wszystkie te tropy, za które płacicie ciężko zarobione pieniądze...Transmisja: https://www.youtube.com/bartoszzalewskinieoficjalny
Program będzie dostępny również po emisji.
„Świat według Folletta” | Spotkanie na żywo z Kenem Follettem
Środa, 10 czerwca 2020, g. 18.00
Po 15 latach polskich czytelników odwiedzi, jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie, Ken Follett, autor bestsellerów „Filary Ziemi”, trylogii „Stulecie” czy szpiegowskiej powieści „Igła” weźmie udział w spotkaniu online. Ten wyjątkowy pisarz zgodził się wziąć udział w rozmowie, która odbędzie się nie tylko online, lecz także na żywo!
Autor opowie min. o swojej najnowszej książce "The Evening and the Morning".Spotkanie w języku angielskim (tłumaczone na polski przez Taidę Meredith) poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka związana z Radiem ZET.
Rozmowa będzie transmitowana w serwisie lubimyczytać.pl, a także w LC.TV na kanale w serwisie YouTube. Możecie także oglądać ją na fanpage’u lubimyczytac.pl oraz na Facebooku Wydawnictwa Albatros.Transmisja: https://www.facebook.com/events/308008776861794/
Spotkania z polskim komiksem online
Czwartek, 11 czerwca 2020, g. 18.00
Zapraszam na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami cztery wirtualne rozmowy o polskim komiksie. Co ważne, w wydarzeniach udział wezmą autorzy omawianych tytułów.
Sezon 1. Epizod 4.
„Rewolucje”, tomy: 1 – 4
Mateusz Skutnik – polski twórca komiksów mieszkający w Gdańsku, rysownik, scenarzysta i projektant gier komputerowych.
Twórca komiksów: „Rewolucje” (seria), „Morfołaki” (seria), „Blaki” (seria), „Wyznania właściciela kantoru”, „Czaki”, „Alicja”. Twórca scenariusza będącego adaptacją komiksu „Monochrom”, zawartego w tym albumie – z serii „Rewolucje” i scenografii do filmu „Kinematograf” w reżyserii Tomasza Bagińskiego.O komiksie „Rewolucje”:
Rewolucja techniczna dała nam wszystkim nieograniczone wręcz możliwości. W erze silnika parowego i żarówki elektrycznej nic nie jest w stanie zatrzymać zwycięskiego marszu cywilizacji ku świetlanej przyszłości. Tak nam się wszystkim wydawało... Jednak w świecie przerażających morskich stworów, pradawnych bóstw, praw rządzących kosmosem, których nie potrafimy zrozumieć, jedynie wybitnie uzdolnione jednostki mogą czuć się bezpiecznie. Niedoskonałość naszych maszyn spycha nas z powrotem w gąszcz wielkich miast, a walka techniki z naturą daleka jest od zakończenia…
Spotkanie będzie poświęcone 4 pierwszym tomom „Rewolucji”. Całość liczy 11 tomów.Link do transmisji znajdziesz na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1135900913423062/?active_tab=discussion
Klub Mola Książkowego online - "Łuk triumfalny"Piątek, 12 czerwca 2020, g. 18.30
Dyskusja będzie toczyć się wokół "Łuku triumfalnego" Ericha Marii Remarque`a, jednej z najpiękniejszych historii miłosnych opisanych w literaturze, rozgrywającej się w ostatnich miesiącach przed wybuchem II wojny światowej.
Spotykamy się poprzez Skype`a, udział jest bezpłatny.
Chcesz dołączyć? Napisz: zapisy@cpk.art.plLink do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/603846433815566/
Dopelord • live stream • „Sharing is Caring”
Sobota, 13 czerwca 2020, g. 20.00
Po edycjach z folkiem czy funkiem #sharingiscaring wraca do ciężkiego grania. Z ogromną przyjemnością zapraszamy na mistrzów z Dopelord.
DOPELORD (Warszawa) stoner/doom
Kiedy myślimy o polskich zespołach w skali świata, od razu na myśl przychodzą 4 załogi: Behemoth, Vader i Decapitated, Riverside. W tak zwanym międzyczasie sporą popularność w innych krajach zyskała także nasza scena stoner-rockowa. Jej głównym reprezentantem, obok Belzebong, jest właśnie znakomity Dopelord. Ich muzyka jest ciążka, powolna, ale jednocześnie wkręcająca i czarująca.Transmisja: https://www.facebook.com/noproblembracka20/
Koncert internetowy: Małgorzata Kozłowska & Paweł Izdebski
Niedziela, 14 czerwca 2020, g. 20.00
Koncert internetowy duetu wokalistów i muzyków: Małgorzaty Kozłowskiej oraz Pawła Izdebskiego.
Artystom akompaniować gościnnie będzie zdolna wiolonczelistka, Małgosia Latoszek.
Paweł Izdebski – wokalista, leworęczny gitarzysta, piosenkopisarz, kompozytor i youtuber. 30-letni debiutant z podwarszawskiej Wiązowny w styczniu 2020 roku wydał solową płytę zatytułowaną „@strach”. Wokalista Studio Accantus, a także gitarzysta Ralpha Kaminskiego na albumie i trasach koncertowych „m o r z e”. Tym razem oferuje swój autorski materiał, obecnie promując wydany 17 stycznia 2020 krążek pt. “@strach”.
Małgorzata Kozłowska - wokalistka, aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa.
Swoją sceniczną drogę rozpoczęła, mając zaledwie trzy lata, wygrywając konkurs piosenki dziecięcej. Następnie rozpoczęła edukację w szkole muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie studentka IV roku warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Wokalistka Studia Accantus (reż. Bartek Kozielski). Od kilku lat związana ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Transmisja odbędzie się na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=7wKvc8pFOLg
Zachęcam do korzystania z oferty, życzę Wam doskonałego relaksu!Romuald Kuźmitowicz
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły