• Biblioteka

   • Bookcrossing – dziękujemy!
    • Bookcrossing – dziękujemy!

    • 26.10.2021 14:12
    • We czwartek, 21 X 2021r., w szkolnej czytelni odbyła się dziewiąta już edycja „Wymienialni książek”. Akcja bookcrossingowa – z powodu przerwy spowodowanej pandemią – tym razem była długo wyczekiwana! Izolacja, czas nauczania zdalnego nie zmniejszyły przecież zainteresowania książką.

     Intencją ostatniej edycji bookcrossingu było zachęcić zwłaszcza klasy pierwsze i drugie do korzystania z tej szansy wymiany książek, co jest gestem swobodnym i naturalnym: książka żyje, kiedy jest czytana – gdy jest w ruchu, a nie stoi na półce. Tym razem najwięcej woluminów przyniosły klasy: 2E, 1E, 1B, 3PD, 3GC, swoimi książkami hojnie podzielili się z nami również nauczyciele. Dużym powodzeniem cieszyły się powieść popularna, młodzieżowa, literatura fantasy, ale też publikacje z różnych dziedzin kultury i sztuki poświęcone literaturze, teatrowi, filmowi czy malarstwu. Sporo tym razem wymieniliśmy filmów.

     Wszystkich zachęcamy do porządkowania domowych bibliotek i puszczania w obieg przeczytanych książek. Wydawnictwa przeznaczone na bookcrossing: książki, audiobooki, e-booki, płyty DVD, CD, CD-ROM itp. można przynosić do czytelni i biblioteki przez cały rok szkolny. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, którą, o ile sytuacja epidemiczna pozwoli,  planujemy w II semestrze – na pewno znajdziecie coś dla siebie.
     Imprezę organizują szkolni bibliotekarze: Bogumiła Czarnecka-Mrozik i Romuald Kuźmitowicz.

     Tekst i zdjęcia: Romuald Kuźmitowicz
    • Wróć do listy artykułów