• Biblioteka

   • Książki Mojego Życia: Patrycja Sasnal. Na żywo z Big Book Cafe, g. 20.00
    • Książki Mojego Życia: Patrycja Sasnal. Na żywo z Big Book Cafe, g. 20.00

    • 15.04.2021 09:49
    • Drodzy Czytelnicy!

     Książki Mojego Życia to jedna z najbardziej cenionych serii spotkań w Big Book Cafe – autorski cykl rozmów Pauliny Wilk, w którym autorytety życia publicznego opowiadają o tym, co czytają, czego uczą ich książki i jak dzięki literaturze ich życie nabiera kształtu.

     Każdy z gości prezentuje kilkanaście książek ze swej domowej biblioteki: dawne wydania, bezcenne egzemplarze, zachowane nawet z dzieciństwa, zachowane mimo kolejnych przeprowadzek. Każda z rozmów to unikalna biografia czytelnika. Nie ma dwóch takich samych opowieści, dwóch takich samych prywatnych wszechświatów czytania.
     W cyklu goszczą przedstawiciele róznych profesji, autorytety publiczne, eksperci, szacowani fachowcy. Każdy z nich pokazuje, jak czytanie wpływa na to, dokąd w życiu zawędrowali i jak pomagają im być ludźmi spełnionymi.

     Bohaterką dzisiejszego spotkania będzie PATRYCJA SASNAL - krynica wiedzy o Bliskim Wschodzie, migracjach i postkolonializmie.
     Jest kierowniczką Biura Badań i Analiz. Z wykształcenia doktor nauk politycznych, arabistka i filozofka, specjalizuje się w polityce na Bliskim Wschodzie, stosunkach transatlantyckich, radykalizacji, migracjach i studiach postkolonialnych. Jest członkinią rady European Council on Foreign Relations i eksperckiej komisji ds. migracji przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, Sorbonie (Paris III), była badaczką na Amerykańskim Uniwersytecie w Bejrucie i stypendystką Fulbrighta na SAIS, Johns Hopkins University w Waszyngtonie. Jej nowa książka to “Arendt, Fanon and Political Violence in Islam” (Routledge, 2019). Została wybrana do Komitetu Doradczego Rady Praw Człowieka ONZ. Przez 3 lata będzie służyć ONZ ekspertyzą w celu ochrony praw człowieka. Mówi po angielsku, arabsku i francusku.

     Transmisja na FB: https://www.facebook.com/bigbookcafe/

     Dotąd gośćmi cyklu byli m.in. Magdalena Mołek, Magdalena Cielecka, Dariusz Rosiak, Maria Peszek, Adam Bodnar, Magda Umer, prof. Krystian Jażdżewski, Tomasz Stawiszyński, Tomasz Majewski.
     Wybrane archiwalne filmy ze spotkań znajdziesz w kanale You Tube Big Book Cafe.

     Zapraszam na spotkanie, pozdrawiam serdecznie!
     Romuald Kuźmitowicz

    • Wróć do listy artykułów