• Biblioteka

   • Kulturalny poniedziałek
    • Kulturalny poniedziałek

    • 30.11.2020 10:54
    • Mili Uczniowie!

     Ponieważ trwa karnawał, dziś proponuję Wam wydarzenia kulturalne lżejszego autoramentu. Każde z nich rozpoczyna się o innej godzinie, więc łatwiej Wam będzie wybrać albo po prostu w trakcie zdecydować, czy sprawa Was interesuje. Ucztę zaczynamy grą (przystawka), potem musical (danie główne?) i na deser bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie z jedną z najwspanialszych polskich aktorek, muzą Gustawa Holoubka, giganta polskiego teatru i filmu.

     Spotkania sąsiedzkie – gry RPG: W poszukiwaniu, g. 17.00


     "Spotkania sąsiedzkie – gry RPG: W poszukiwaniu" to cykl spotkań, w których za pomocą Mistrza gry stworzymy własną postać i wybierzemy się na przygodę w świecie stworzonym z wyobraźni. Nawiążemy nieoczekiwane przyjaźnie i poszukamy drogi do tego aby mimo przeciwności losu wciąż się rozwijać. A to wszystko dzięki starej dobrej metodzie gier RPG.

     Cała zabawa odbywać będzie się na Discordzie: https://discord.com/invite/g9VwDw

     Prowadzenie:
     Jakub Melaszewski - Kuba jest Mistrzem Gry od ponad 20 lat. Zajmuje się grami fabularnymi hobbystycznie, ale wykorzystuje w znacznym stopniu pozyskaną dzięki nim wiedzę i umiejętności w aktywności zawodowej, przy projektowaniu gier integracyjnych i planszowych oraz pisaniu scenariuszy. Najczęściej osadza budowane przez siebie historie w światach fantastycznych, wplatając w nie wiele wątków społeczno-kulturowych i rozgrywki grup interesu. Jednak ponad budowaniem ciekawych i wciągających fabuł, uważa że w RPG absolutnie najważniejsze jest komfortowa i satysfakcjonująca zabawa wszystkich uczestników zabawy.

     Krzysiek Sawicki – były harcerz, szachista, zapalony gracz RPG.

     Olga Ślepowrońska - psycholożka i animatorka kultury, terapeutka osób z autyzmem. Inicjatorka projektu CzujCzuj w którym dociera z edukacją emocjonalną do dzieci ze środowisk wykluczonych oraz SPA dla Mam, w które daje wielowymiarowe (w tym wytchnieniowe) wsparcie bliskim osób z niepełnosprawnością.

     Urbańska, Józefowicz, Stokłosa – Premiera online, g. 18.00

     Empik wraz z Empik Go zaprasza na spotkanie z okazji premiery audiomusicalu „Piotruś Pan”. Naszymi gośćmi będą twórcy musicalu: Natasza Urbańska (dorosła Wendy/narrator), Janusz Józefowicz (reżyser), Janusz Stokłosa (muzyka). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

     W trakcie wydarzenia zobaczycie (i usłyszycie) piękne występy aktorów. Możliwe będzie również zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.


     Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebooku: https://www.facebook.com/empikcom/

     Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studia Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutuje w aplikacji Empik Go oraz na płycie CD, dostępnej w salonach Empik i empik.com.


     Mój Dramatyczny. Spotkania: Magdalena Zawadzka, g. 19.00

     W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” odbywają się spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.

     Cykl zainaugurowano spotkaniem z Barbarą Krafftówną, a bohaterką drugiego spotkania jest Magdalena Zawadzka – aktorka związana z Teatrem Dramatycznym w latach 1966-1982. Zagrała w przedstawieniach, które w tym czasie wyznaczyły szczególną rangę sceny, m.in. w „Życie jest snem”, „Iwonie, księżniczce Burgunda”, „Kubusiu Fataliście”, „Królu Learze”, „Hamlecie”, „Skizie”. Miała okazję pracować z reżyserami zasłużonymi dla Teatru Dramatycznego: Ludwikiem René, Jerzym Jarockim, Witoldem Zatorskim.

     Spotkanie z Magdaleną Zawadzką jest też okazją do wspomnienia osoby, bez której nie byłoby Teatru Dramatycznego w tym kształcie, w jakim pamięta się o nim do dziś: Gustawa Holoubka. 

     Transmisja odbędzie się na FB: https://www.facebook.com/events/390153125751323/?active_tab=discussion

     Przyjemnego odbioru!
     Romuald Kuźmitowicz

    • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
   • sekretariat@lo9.szczecin.pl
   • informatyk@lo9.szczecin.pl
   • (91) 433 31 97
   • (91) 433 67 62
   • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin
   • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
  • Logowanie