• Biblioteka

   • Trzy spotkania z autorami!
    • Trzy spotkania z autorami!

    • 26.11.2020 09:16
    • Mili Licealiści!

     Dzisiejszy dzień obfituje w spotkania on-line z pisarzami, którzy zaanonsują swoje nowe książki, przynosząc różne tematy, formy, literackie języki...

     Jarosław Marek Spychała i „Mali rebelianci” w Kreatywnym Klubie Książki

     Jarosław Marek Spychała będzie gościem kolejnego Kreatywnego Klubu Książki. Tego po prostu nie można przegapić!

     Taki gość - żyjący filozof [sic!], wykładowca akademicki, autor, dziennikarz, twórca metody ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ pol. LEGO -LOGOS (którą powinien poznać każdy nauczyciel), jest gwarantem wyjątkowej rozmowy oraz mnóstwa mądrych i twórczych inspiracji.

     Podczas spotkania porozmawiamy o jego najnowszej książce "Mali Rebelianci" - przewodniku po metodzie LEGO - LOGOS. Metodzie, która uczy kreatywności, zachęca do twórczego i krytycznego myślenia.
     Spotkanie ma charakter otwarty na platformie Teams.

     Zaproszenia otrzymamy po wypełnieniu formularza:

     https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdO6Hfcwsy1u_6-Iexfqu83NrK1-u3GUtOIZg2IPgfhsGwu4w/viewform

     Transmisja: https://www.facebook.com/events/684707318857761/

     Spotkanie autorskie – Michał Nogaś "Z niejednej półki. Wywiady"

     Zapraszam na spotkanie z Michałem Nogasiem i z jego pierwszą książką “Z niejednej półki. Wywiady”. Z autorem porozmawia Wojciech Szot – redaktor tychże "Wywiadów".


     Takich rozmów to można słuchać, słuchać i słuchać... A książki takie jak "Z niejednej półki. Wywiady" sprawiają, że po ich przeczytaniu stajemy się mądrzejsi.


     Michał Nogaś – dziennikarz prasowy i radiowy. Związany z “Gazetą Wyborczą”, wcześniej radiową Trójką. Rozmawia z pisarzami w Polsce i za granicą. Fan Dawida Bowiego.

     O książce (od wydawcy):

     Z niejednej półki” to długo oczekiwana książka Michała Nogasia, jednego z najpopularniejszych dziennikarzy kulturalnych. To zbiór rozmów z plejadą pisarek i pisarzy z całego globu. Są wśród nich laureaci najważniejszych literackich nagród w Polsce i na świecie. Są także popularni autorzy i ci równie ciekawi, choć jeszcze mniej znani.

     "Zbiór rozpoczyna literackie śledztwo. Zapis kanadyjskiej wyprawy Michała Nogasia, który na własną rękę postanowił odnaleźć ukochaną pisarkę, Alice Munro. Munro po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Michał Nogaś nie bez przygód trafia do malowniczego miasta nad jeziorem Ontario, w którym ma mieszkać autorka kultowych opowiadań. Ale ślady prowadzące do Munro urywają się nagle. Gdy już traci nadzieję na spotkanie z Noblistką, spotyka ją niespodziewanie w kawiarni. Jak się dalej potoczyła ta historia? Tego dowiedzą się Państwo z książki."

     Transmisja na profilu: https://www.facebook.com/fundacjatukultura

     Wojciech Chmielarz – spotkanie z autorem Prostej sprawy”

     Na FB Biblioteki Gdynia można spotkać się z Wojciechem Chmielarzem, porozmawiać o najnowszej powieści autora – „Prostej sprawie” (X 2020).

     Spotkanie poprowadzi Maria Krześlak-Kandziora.

     NIESPODZIANKA
     Mamy dla Was też niespodziankę. W czasie spotkania będzie można wygrać najnowszą książkę autora z autografem. Nagrodzimy dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie zadanie przez Wojciecha Chmielarza w czasie spotkania. Wygrana książka będzie do odbioru w Bibliotece Obłuże.

     Prosta sprawa”

     Prosty zniknął. Zostało po nim zdemolowane mieszkanie, ale on sam zapadł się pod ziemię. Nie bez powodu – szukają go gangsterzy. Oraz dawny przyjaciel, który przyjechał do Jeleniej Góry, żeby spłacić dawno zaciągnięty dług.

     Kłopot w tym, że wpada w sam środek niebezpiecznej gry. Nie zna jej zasad, ale wkrótce dowiaduje się, że stawka jest bardzo wysoka: Prostego chcą dorwać i jeleniogórscy gangsterzy, i czescy mafiosi.
     Żeby dotrzeć do Prostego i dowiedzieć się, o co tu chodzi, jego przyjaciel będzie musiał wszystkim stawić czoła, także romskiej mafii. A pomoże mu w tym pewna analityczka z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

     Prosta sprawa” to pełna akcji powieść sensacyjna, której fabuła dzieje się w malowniczych Karkonoszach. Napisana w czasie lockdownu i początkowo publikowana w odcinkach na profilu autora cieszyła się wielkim powodzeniem. Teraz ukazuje się drukiem w poprawionej i rozszerzonej wersji.
     Opis ze strony Wydawnictwa Marginesy.

     Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu”(2014) oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – „Rana” (2019) i „Wyrwa” (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie.

     Transmisja na FB: https://www.facebook.com/events/786762038548229/

     Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 18.00, więc trzeba dokonać trudnego wyboru – i nie wątpię, że go dokonacie z korzyścią dla siebie...

     Zachęcam, pozdrawiam serdecznie!

     Romuald Kuźmitowicz

    • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
   • sekretariat@lo9.szczecin.pl
   • informatyk@lo9.szczecin.pl
   • (91) 433 31 97
   • (91) 433 67 62
   • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin
   • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
  • Logowanie