• Biblioteka

   • Kultura online na dziś
    • Kultura online na dziś

    • 29.10.2020 15:57
    • Mili Licealiści!

     Jesienne wieczory sprzyjają relaksowi w domowym zaciszu, tym więcej doceniamy ofertę kulturalnych imprez online, łatwo dostępnych. Pozwolę sobie podsuwać Wam propozycje, które uznam za interesujące i wartościowe. Dziś kilka – z różnych sfer. Wszystkie spotkania odbędą się o g. 18.00, więc trzeba dokonać wyboru.

     Spotkanie autorskie z Biancą Okońską i z jej książką

     Zapraszam na spotkanie z Biancą Okońską i na rozmowę o książce „Poza mną” wydanej przez Wydawnictwo MOVA.

     Wśród licznych recenzji książka ma też taką:

     „Jak dobrze trzeba pisać, żeby słowami wydzierać ze mnie uczucia? Ile życia trzeba tchnąć w książkę, żebym odczuwała ją niczym fragment własnej historii? Jakie emocje trzeba wszyć w treść, żeby na pewnych płaszczyznach rozbić mnie na milion kawałków?"

     Tak po przeczytaniu powieści „Poza mną” napisała na swoim blogu
     Maja Wiktorowicz, recenzentka i patronka tej książki, i to właśnie Maja przeprowadzi rozmowę z Biancą Okońską.

     O KSIĄŻCE:
     "Jako terapeutka wie, że to nic dziwnego, że miłość sprzed lat staje nagle w drzwiach z zamiarem, by wszystko naprawić. Zdaje sobie również sprawę, że niełatwo uchronić się przed popełnianiem tych samych błędów. Jej małżeństwo rozpadło się kilka lat temu.
     Bardzo dobrze potrafi słuchać innych. Nie słyszy samej siebie. Szczególnie teraz, gdy On – ten, który kiedyś tak bardzo ją zranił – stoi przed nią, zmuszając ją do zweryfikowania wielu poprzednich wyborów.
     Tego samego dnia w drzwiach jej gabinetu pojawia się chłopak, tak bardzo do Niego podobny. Jego widok budzi jeszcze więcej wspomnień i całkowicie burzy wypracowaną przez lata terapeutyczną monotonię.
     „Poza mną” to przejmujące, gorzkie studium toksycznej relacji i sztuki dokonywania ważnych wyborów."
     (OPIS ZE STRONY WYDAWNICTWA MOVA)

     O AUTORCE:
     "Bianca Okońska – urodzona w 1992 roku w Essen, w Niemczech. Wychowała się na Pomorzu. Od 9 lat mieszka w Krakowie, gdzie w 2017 roku skończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
     W 2011 roku w Wydawnictwie Nowy Świat w wersji elektronicznej ukazał się jej tomik poetycki pod tytułem „Nie wpadnę bo umarłam”. „Poza mną” to jej powieściowy debiut."

     Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu:

     https://www.facebook.com/fundacjatukultura/

     Zbliżenia. Szkice o polskich artystach” - spotkanie z Andą Rottenberg

     Zapraszam spotkanie autorskie z Andą Rottenberg, które poprowadzi Hanna Wróblewska.

     Książka „Zbliżenia” jest zbiorem komentarzy do sztuki blisko pięćdziesięciu polskich artystów, których Autorka spotkała w swoim zawodowym życiu. Krótkie eseistyczne formy mają na celu dotrzeć do osób spoza wąskiego kręgu profesjonalistów. To bardzo osobisty, choć niekompletny pamiętnik spotkań ze sztuką.

     Transmisja odbędzie się na Facebooku: https://www.facebook.com/ZachetaKsiegarniaArtystyczna/

     Muzyka współczesna nie gryzie z Anną Ignatowicz-Glińską

     Spotkanie ONLINE z cenioną kompozytorką Anną Ignatowicz-Glińską – pierwszą bohaterką naszych tegorocznych filmów, które realizujemy w ramach projektu „Muzyka współczesna nie gryzie”.
     Anna Ignatowicz-Glińska - ukończyła studia kompozytorskie w warszawskiej AMiFC (UMFC), w klasie prof. Włodzimierza Kotońskiego (dyplom 1996 z wynikiem bardzo dobrym). Jest adiunktem w macierzystej uczelni. W 2013 ukończyła w UMFC cykl szkoleń w ramach Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego). Stypendystka ZAiKS (1999, 2001, 2012), MKiDN (2008, 2010) i IMiT (2012, 2014).

     Jej utwory wykonywane były na koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Szwajcarii, Danii, USA, Ameryce Łacińskiej, w Chinach i na Ukrainie), nagrywane na płyty (Audite, DUX, Acte Préalable, Mons, Polonia Records) i wydawane (Norsk Musikforlag, PWM).

     Jest laureatką nagród i wyróżnień na konkursach kompozytorskich – m.in. Nagrody Publiczności i Wyróżnienia na VI Międzynarodowym Konkursie im. A. Pietrowa (Sankt Petersburg, 2012) i II Nagrody na Konkursie „Mikołowskich Dni Muzyki” (Mikołów, 2013).

     Interesuje się także aranżacją, improwizacją oraz literaturą i piśmiennictwem muzycznym (publikacje w literaturze fachowej i na łamach prasy muzycznej).

     Jest członkiem ZAiKS, ZKP (od 2009 Sekretarz Oddziału Warszawskiego) i Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektronicznej (PSEME).

     Ostatnio coraz ważniejsze miejsce w jej twórczości zajmują projekty multimedialne, wpisujące się w ideę syntezy sztuk i powstałe we współpracy z artystami innych dziedzin.

     Link do transmisji na stronie:

     https://ptmw.art.pl/

     Zachęcam do skorzystania z tej ciekawej oferty, pozdrawiam Was!

     Romuald Kuźmitowicz

    • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
   • sekretariat@lo9.szczecin.pl
   • informatyk@lo9.szczecin.pl
   • (91) 433 31 97
   • (91) 433 67 62
   • plac Mariacki 1 70-547 Szczecin
   • 1. Księgowość 2. Płace 3. Kierownik gospodarczy 4. Pokój nauczycielski 5. Pedagog 6. Informatyk 7. Pielęgniarka 8. FAX 9. Sekretariat
  • Logowanie